Náš príbeh

V každom z nás je kúsok dieťaťa

v tomto je podstata všetkého, čo robíme. Na základe tejto myšlienky vznikol príbeh Mellow a tu si môžete pozrieť a prečítať jeho dôležité body.


Darček, ktorý vytvoril príbeh

Príbeh Mellow začal pred Vianocami 2016, keď Adrián rozmýšľal nad tým, aký darček dá svojim blízkym pod stromček. Keďže je kreatívny, vymyslel si, že nakreslí vankúš v tvare líšky. Dal si vytlačiť pár metrov látky a na domácom šijacom stroji ušil prvý vankúš líšky. Tá mala veľký úspech a tak sa začal písať príbeh vankúšov Mellow.

Od vankúšika po knihu

Mnohí si myslia, že vankúšiky v tvare veľryby vznikli na základe motívu knihy. Opak je však pravdou, príbeh o veľrybe Gerde vznikol práve na predlohe vankúšika a rozvinul sa do nádherného príbehu. Vo vydavateľstve Albatros sme našli ľudí, ktorým sa kniha ihneď zapáčila a stali sa našim skvelým partnerom, ktorý dostal Gerdu do celého sveta.

Otvorili sme vlastnú dielňu

Prvé vankúšiky sme ušili spolu s našimi príbuznými. Veľmi rýchlo sme však zistili, že záujem o ne takto nedokážeme uspokojiť. Stáli sme tak pred ťažkým rozhodnutím, či ich výrobu zveriť niekomu, kto má na to vybavenie a kapacitu, alebo si to vybavenie a kapacitu zabezpečiť sami. Keďže sme mali skúsenosti s riadením výroby a projektu Mellow sme bezvýhradne verili, vybrali sme sa vlastnou cestou a zriadili sme vlastnú dielňu.Ako to u nás v dielni vyzerá a ako vznikajú naše výrobky si môžete pozrieť vo video reportáži, ktorú na návšeteve u nás urobilo Sashe.sk, s ktorým spolupracujeme od našich úplných začiatkov. 

Príbeh veľryby Gerdy pokračuje

Veľrybu Gerdu si obľúbilo veľmi veľa detí a dospelých. Mnohí sa pýtali, či bude jej príbeh pokračovať a povzbudzovali nás do toho, aby sme priniesli aj ďalšie dobrodružstvá podmorského sveta a tak sme takmer celý rok 2019 pracovali na tom, aby si deti už pod vianočným stromčekom mohli prečítať, čo všetko zažila Gerda a jej brat Lars v nekonečnom oceáne, akým nástrahám čelili a dať deťom návod ako tieto nástrahy a strachy prekonávať.

Detská kniha roka 2019

Okrem množstva ohlasov priamo od čitateľov sme boli veľmi potešení aj viacerými nomináciami v čitateľských anketách počnúč anketou Panta Rhei Awards, cez Český bestseller a ruský LiveLib az po anketu Kniha roka Českej republiky, kde Gerda získala hlavnú cenu detská kniha roka 2019. Máme z tejto ceny obrovskú radosť a všetkým čitateľom ďakujeme za priazeň.

 

Spolupracujeme a tvoríme

Máme za to, že na Slovensku a v Čechách je množstvo šikovných ľudí, ktorí vedia robiť kvalitné veci. Každý z nás sa špecializuje na niečo, čo vie robiť najlepšie a preto máme radosť keď sa podarí vytvoriť zaujímavú spoluprácu. Vďaka tomu vznikli Fusakle s našim dizajnom, rozprávkové sedacie vaky Tuli, deti po celom svete čítajú príbeh veľryby Gerdy vďaka vydavateľstvu Albatros, cukrárky pečú koláčiky v zásterách od Adriany Polákovej, deti skladajú puzzle od Pucle a telefóny si chránime krytmi od MYMAME. Spolupráca nás jednoducho baví. 

Pomáhate nám pomáhať

Keďže máme tých najlepších zákazníkov, správame sa aj my zodpovedne a o Vašu priazeň sa snažíme podeliť s tými, ktorí to potrebujú. Slovenské vydanie kalendára Gerda 2019 rovnakým spôsobom podporilo nadáciu Dobrý Anjel. V roku 2019 sme finančne a materiálne podporili občianske združenie Červený Nos – Clowndoctors. Ďakujeme Vám za to, že môžeme spolu pomáhať. 

×